Деякі функції PowerPoint

Додавання кнопок на панель швидкого доступу

При роботі в програмі є деякі функції, до яких ви звертаєтесь набагато частіше, ніж до інших, а для цього потрібно виконати кілька кліків, що забирає ваш час. Тому можна скористатись можливістю налаштувати програму “під себе”, тобто ці функції поставити там, де вони будуть напохваті – на панелі швидкого доступу.

Розглянемо це на прикладі Вставка – Фигуры.  Для цього переходимо до вкладки Вставка, Фігури, натискаємо ПКМ і вибираємо Добавить на панель быстрого доступа.

Нова кнопка з’явилася вгорі, над головним меню, де до неї швидко і легко можна дістатися

Ць панель можна також перемістити нижче, під меню, розгорнувши стрілочку справа і вибравши Разместить под лентой.

В залежності від того, якими кнопками ви найчастіше користуєтеся при створенні презентацій, можна додати різні функції: текст, діаграми, обрізка фото, символи тощо.

Ось яка панель вийшла в мене. Тут усе необхідне під рукою.

Обрізка фото по фігурі

Думаю, що ви знаєте, як можна обрізати фото. Зараз ми розглянемо, як його можна обрізати особливо.

Збереження зображення без фону

В деяких випадках можна вдало “обрізати” фон навколо основного зображення. Виберемо зображення і розмістимо його на слайд. Далі виляємо рисунок і натискаємо ФорматУдалить фон.

Вийшло і без фотошопу))

Форматування шрифту

Якщо ви створили слайд і виконали багато налаштувань заголовка, які потрібно в наступному слайді знову повторювати, можна скористатися кнопкою Формат по образцу. Спочатку виділяємо текст-зразок, потім натискаємо кнопку і далі, обережно, ніде не натискаючи кнопку миші, виділяємо текст, який треба змінити.

Гіперпосилання

Цікавий формат презентації виходить, якщо використати гіперпосилання. Тоді це вже буде не презентація. а цілий мультимедійний посібник.

Перегляньте цифровий ресурс “Функція”. Він містить велику кількість матеріалів до теми. Для того, щоб їх систематизувати, створюється презентація, яка є навігатором усіх файлів. В ній всього 2 слайди: титульний і зміст цифрового ресурсу (контент, підібраний до теми). Решта матеріалів знаходиться у сусідній папці і через натискання активного запису в презентації-посібнику відкривається відповідний файл. Це зручно і стильно.

Можна не просто прикріпити через гіперпосилання, а вбудувати файли, але це має інший недолік – презентація стає дуже об’ємна.

Щоб створити таке гіперпосилання, виділяємо на слайді текст або фото,  вибираємо Вставка(1) – Гіперссылка (2). Далі в нашому випадку ми обираємо пункт 3, тобто пов’язуємо виділений текст чи фото із файлом з певної папки або веб-сторінкою. Якщо це файл, то шукаєпо його у папках(5), а, якщо посилання, то вставляємо його в рядок 6. Можна також встановити перехід до  певного слайду презентації (4). Виконавши вибір натискаємо Ок (7).

Далі в режимі демонстрації потрібно двічі клікнути на об’єкт і відкриється той файл чи сторінка, на яку ви вставили переадресацію.

Увага! Для коректної роботи даного посібника із самого початку розмістіть усі матеріали в ОДНУ папку і потім, при поширенні, потрібно все відправляти разом. Інакше система не працюватиме.

Запис екрану

В нових версіях PowerPoint (з 2013) є надбудова, за допомогою якої можна робити запис екрану монітора.

Збереження презентації в різних форматах

Крім збереження створеної презентації в звичному форматі Microsoft PowerPoint (.ppt або .pptx) можна також зберегти окремі слайди як зображення. Таким способом легко робити інфографіку.

Для збереження в цьому форматі, натискаємо ФайлЗберегти як, призначаємо папку для збереження, пишемо назву файлу і розгортаємо рядок Тип файла.

Там обираємо Рисунок в формате JPEG, натискаємо Сохранить.

Програма запитає вас чи всі слайди зберігати у вказаному форматі чи тільки той, на якому ви зупинилися перед збереженням. Якщо ви обираєте перший варіант, то буде створена окрема папка із назвою, однойменною презентації.

Таким же чином можна зберігати презентацію як PDF файл. Це зручно використовувати для демонстрації. Тоді ви будете точно впевнені, що ніякий елемент слайду не змінить свого початкового місця.