Щоденник. Урок №2.2

17.01.2016

Розробка структури блогу/сайту

Вітаю!
Думаю, з тематикою блогу Ви визначилися. Але це ще не все, поки рано приступати безпосередньо до створення блогу. Залишився ще один важливий етап. Необхідно опрацювати структуру блогу.

Аналізуємо структуру блогу

Я розумію під цим терміном все різноманіття тем, про які ви можете писати. Якщо простіше, то ви повинні заздалегідь визначитися з тим, які у вас будуть рубрики, і що ви будете туди писати.
Є два дуже простих способи скласти структуру майбутнього блогу:

 • Мозковий штурм
 • Аналіз блогів інтернету

У першому випадку ви просто сидите і думаєте про те, на які теми можна розбити  ваш блог. Буде набагато ефективніше, якщо ви підключите до цього процесу своїх родичів і друзів.

Мозговой штурм

Другий спосіб простіший і не вимагає розумової напруги. Скористайтеся послугами пошукачів Яндекса і Google. Введіть основний ключовий запит для вашої теми, наприклад, блог про риболовлю або блог про туризм.
І проаналізуйте перші 10 або 20 сайтів.  Подивіться на них уважно. Зверніть увагу на:

 • Їх дизайн
 • Блоки в сайдбарі
 • Чим вони виділяються серед інших
 • І звичайно, рубрики.

Після цього у вас з’явиться гарне уявлення про те, що зазвичай пишуть інші блогери по вашій темі. У кінцевому рахунку вам потрібно буде робити те ж саме, але краще ніж вони! =)
До речі крім структури після перегляду інших сайтів можете накидати макет свого блогу на листку паперу, бажано формату А4. Намалюйте, як виглядатиме головна сторінка сайту, сторінка записів. Також можете приділити увагу і мобільній версії.

Як розробити правильно структуру сайту?

Буде дуже корисно, якщо ви роздробите свої рубрики на більш дрібні частини. Це дуже зручно робити за допомогою інтелектуальних карт.
Я скористалася для цього онлайн сервісом mindomo.com. Досить простий, зрозумілий і зручний сервіс для створення різних структур. Ось що в мене вийшло, коли я готувала статтю.


Make your own mind maps with Mindomo.

Отже, підіб’ємо невеликий підсумок. Коли ви виконаєте мої рекомендації з цієї статті, ви будете мати повне уявлення про те, що за блог ви створюєте, як він буде виглядати і чим він буде відрізнятися від інших блогів.

Створено за матеріалами http://abdullinru.ru/

Завдання до уроку 2.2

 1. Продумати тему свого майбутнього сайту чи блогу.
 2. Розробити  його структуру. Для цього скористатись сервісом mindomo.com.
 3. Тему та посилання на створену структуру записати в Звітну таблицю (обов’язково відкрийте доступ для перегляду схеми).
 4. Якщо Вам потрібна додаткова інформація для роботи із сервісом створення ментальних карт – ставимо “+” в колонці “Потрібна допомога?”

Дедлайн:  21.01.2016

You may also like...

3 коментарі

 1. Олександра сказав:

  Не зовсім розумію поділ в структурі сайту на сторінки і категорії. Як для мене це все сторінки.

 2. Ольга сказав:

  Розумію Ваше питання, пані Олександро. Я теж довго не відчувала різниці. Я підготую статтю з цього питання. А поки можу провести таку аналогію.
  Сторінка – це плакат, повішений на стіні: там є статична інформація, яка не змінюється, не має дати випуску.
  Категорія – це періодичний журнал чи газета, який виходить з матеріалом певної теми в якийсь час.
  Приклади сторінок: Головна, Про мене, Контакти
  Приклади категорій: Презентації до уроків, Новини, Навчальні програми.
  Сторінка містить одну публікацію (хіба що можна створити певні підсторінки), а категорія – багато публікацій, об’єднаних одною назвою.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *