МАН “Створення бази даних «Шкільна бібліотека»”

Відділення обчислювальної техніки та програмування
Секція комп’ютерних мереж, баз та банків даних

Тема роботи: “Створення бази даних «Шкільна бібліотека»”

Роботу виконав Гергель Віталій Сергійович, учень 11-А класу, Орловецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, Городищенської районної ради, Черкаської області

Гергель Віталій зайняв І місце на Всеукраїнському етапі конкурсу-захисту учнів-членів Малої академії наук України в 2008 році.

1387090667_b_4774__69m8573
ТЕЗИ
до роботи члена МАН, учня 11 класу Орловецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Городищенської районної ради Черкаської області
Гергеля Віталія Сергійовича

Науковий керівник – Гергель Ольга Василівна, вчитель математики, спеціаліст І категорії
Актуальність даної роботи полягає в тому, щоб прискорити реформування роботи бібліотеки в сільській школі, що включає в себе її комп’ютеризацію та систематизацію ресурсів.
Основна мета наукової роботи – створення бази даних шкільної бібліотеки Орловецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів з використанням СКБД Microsoft Access.
Програма є єдиною в своєму роді і претендує на всі авторські права, тому можна стверджувати про її новизну та практичне значення для використання в шкільній бібліотеці.
База даних «Шкільна бібліотека» складається із таблиць, що вміщують в себе всю фактичну інформацію про художню літературу, фонд підручників , списки користувачів бібліотеки, облік літератури, що перебуває на руках та інформацію про класи і класних керівників.
За допомогою зв’язків між таблицями створено схему даних, яка дає можливість виконувати різні запити і отримувати необхідну інформацію.
За допомогою бази даних користувач бібліотеки може знайти книгу за певними характеристиками, отримати інформацію про книги, що знаходяться в нього на руках та встановити місцезнаходження необхідної йому книги.
Бібліотекар за допомогою цієї програми може дописувати нові книги або підручники до списку, записувати інформацію про видачу книги або підручника, відмічати їх повернення .
Бібліотекар може створювати різні запити, звіти, діаграми, тощо.
База даних «Шкільна бібліотека» має захист на рівні користувачів.
У роботі вказані мінімальні системні вимоги до програмного та технічного забезпечення, виготовлені інструкції для користувача та для бібліотекаря.

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *